bg-aktualnosc.jpg

Artykuły

House of cards - czyli domy z kartonu

01 września 2017

Od początku powstania naszej planety, jej mieszkańcy szukali schronienia nie tylko przed deszczem i niebezpieczeństwami natury, ale także po to, aby mieć gdzie przechowywać zapasy jedzenia i najzwyczajniej w świecie mieć gdzie spędzić noc. Na początku były to prymitywne jaskinie i szałasy. Później zaczęto stawiać tzw. dolmeny - budowle grobowe. W miarę rozwoju cywilizacji powstawały budowle z cegły glinianej, lepianki aż po zastosowanie w 5000 roku p.n.e. kamienia do budowy fundamentów.

Dziś przy wykorzystaniu najnowszych technologii możemy budować z materiałów, o których nie śniło się przysłowiowym filozofom. Idealnym przykładem jest tu karton, który w ostatnim czasie stał się nowym trendem w budownictwie. Obserwując zapał architektów i inżynierów, może się okazać, iż za jakiś będziemy mieszkali w domach z kartonu.

Zapraszamy do lektury artykułu Cogito, w którym Jerzy Łątka opowiada o kartonowych budowlach powstałych w Chinach. Niech to będzie dla Was inspiracja i dowód na to, że nawet najbardziej abstrakcyjne wyobrażenia mogą stać się rzeczywistością. Należy przy tym pamiętać, iż przyszłość naszej planety budujemy już dziś. Kartonowe budynki mogą być doskonałą alternatywą dla budowli ze stali, a przy tym proekologicznym miejscem do życia.

 

Lista plików


Komentarze ({{ all_count }})


skontaktuj się z nami
znajdź nas na facebooku